Чавунні Колосники для котлів
Чавунні Колосники для твердопаливних котлів
Одним з важливих елементів гарнітури твердопаливних котлів є колосники. Існує два види колосників - чавунні і сталеві.
Чавунні колосники відрізняються надійністю і стійкістю до впливу спека, у зв'язку з чим їх термін експлуатації досить довше сталевих. Температура плавлення чавуну приблизно 1200°C, що на 300°C нижче, ніж температура плавлення заліза, тому колосники з чавуну не деформуються і не прогорають.
Відливається чавунний колосник у формі решітки, встановлюється внизу топки, горизонтально між її бічними стінками. Одне з головних призначень колосника - підведення кисню до деревних видів палива. Встановлюють колосники над зольником, щоб через отвори решітки невідпрацьовані залишки горіння у вигляді золи, попелу і шлаку осипалися донизу. При виборі розміру колосників варто звернути увагу на параметри топки. На великі котли, такі як Неиста, роблять секції побільше, які можуть складатися з декількох колосників. Решітка дозволяє утримувати дрова, поліпшує кисневий обмін, тим самим сприяючи процесу горіння. Відсутність кисневого обміну призводить до того, що паливо згоряє не повністю, дрова просто тліють.
Завдяки наявності колосника відбувається прискорене прогоряння, залишається менше відходів, котел залишається чистіше, а головне - виключається ймовірність небажаного займання. Втрата палива в середньому 4-10%. Вугілля і дрібний сміття потрапляє в отвори решітки і провалюється в зольник, згодом чого, знищуючи продукти розпаду золи. Завдяки видаленню зайвих елементів, до палива надходить більше повітря, що дозволяє йому прогорати швидше. Ще однією функцією колосникових грат є підсушування відвологлих дров, що полегшить процес розпалу.