Корзина
210 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Онлайн калькулятор для расчета схемы и стоимости дымоходаКУПИТЬ СО СКИДКОЙ
Склад-магазин теплотехники Киев, ул. В. Хвойки 18/14
+38 098 662-77-37
+380506876468
+380986627737
Киевстар. Viber
+380932649555
Life
+380443339501

Підбір твердопаливного котла

Підбір твердопаливного котла
В останні роки опалення за допомогою твердого палива набуває колишню популярність. Це пов'язано, в першу чергу, з тим, що в нашій країні останнім часом відбувається різке збільшення цін на енергоносії.

15.06.16

В останні роки опалення за допомогою твердого палива набуває колишню популярність. Це пов'язано, в першу чергу, з тим, що в нашій країні останнім часом відбувається різке збільшення цін на енергоносії. Наприклад, нинішня вартість дизельного палива вже зрівнялася з ціною 95 бензину, а електрику як постійне джерело тепла - взагалі за межами реальності. Ціни на магістральний газ також стабільно ростуть, поступово наближаючись до середньоєвропейських. Вартість же твердого палива поки залишається відносно стабільною і має перспективи широкого використання в майбутньому.

Доводи, що говорять на користь твердопаливних котлів опалення - доступність і невисока вартість палива.

Найбільш поширеним паливом для твердопаливних котлів, стосовно до нашої країни, є дрова, дровяні брекети, деревні гранули (пелети).

Недоліки котлів опалення на твердому паливі попередніх поколінь: пил, сажа, зола, необхідність в частому підкиданні палива залишилися в минулому. Виробники котельного обладнання постійно вдосконалюють свою продукцію. Сьогодні твердопаливні котли - це високотехнологічні пристрої не мають нічого спільного з котлами попередніх поколінь.

Типи твердопаливних котлів

традиційні твердопаливні котли,

піролізні (газогенераторні) котли

комбіновані (універсальні) котли, які можуть працювати на декількох видах твердого палива, а також на газі і рідкому паливі.

Вибір котлів опалення на твердому паливі

Вкрай важливо за всіма правилами підібрати необхідну потужність опалювального котла на твердому паливі. Як правило, потужність виражається в кВт. В середньому, для опалення 10 кв.м. утепленого приміщення з висотою стель до 3 м. потрібно 1,2 кВт потужності. Варто розуміти, що такий розрахунок приблизний. Правильний розрахунок потужності зможуть зробити тільки професіонали, які крім площі (обсягу) врахують ще багато чинників, серед яких, матеріал і товщина стін, тип, розмір, кількість і розташування вікон і т.д.

При монтажі твердопаливного котла дуже важливо витримати вимоги, що пред'являються до димоходу (його зовнішнього діаметра і висоті). Хороша тяга в димарі є основною умовою для правильної роботи опалювального котла. Це істотно впливає на його продуктивність і економічність. Опалювальний котел повинен підключатися тільки до такої димарі, в якій є необхідна тяга. Ефективна висота димаря відраховується від місця входу приєднальної ділянки в димову трубу.

Твердопаливні котли з можливістю установки електротена

З традиційних котлів, основним паливом для яких є дрова, варто звернути увагу на устаткування з можливістю установки електротена.

Основна перевага таких твердопаливних котлів опалення - здатність автоматично підтримувати задану температуру теплоносія (води або антифризу).

Автоматична підтримка температури здійснюється наступним чином. На котлі встановлений датчик, що відслідковує температуру теплоносія. Цей датчик механічно з'єднаний із заслінкою. У разі, якщо температура теплоносія стає вище заданої Вами, то заслінка автоматично прикривається і процес горіння сповільнюється. Коли температура знижується, то заслінка прикривається. Тен тут призначений для підтримки заданої температури теплоносія в перервах між протапліваніі, або в якості аварійного живлення. Потужність твердопаливних котлів від 12 до 60 кВт, що дозволяє опалювати як приватні будинки або дачі площею до 100 м.кв., так і приміщення різного призначення площею до 600 м.кв.

Автоматичні котли тривалого горіння

Основні переваги автоматичних котлів - повністю автоматизований процес спалювання, високий ККД, наближений до газових або дизельним котлам, а також зручність експлуатації і обслуговування.

Запуск опалювального обладнання відбувається один раз в сезон, для цього необхідно заповнити бункер котла паливом, розпалити його через спеціальний люк і перевірити чи все працює правильно. Після чого відбудеться перехід в автоматичний режим роботи. Місткий бункер дозволяє завантажувати паливо один-два рази на тиждень. Навіть після відключення електрики і зупинки роботи автоматики, вугілля в котлі продовжує повільно тліти до декількох діб, що дозволяє відновити його роботу без повторного запуску. Завдяки максимальної автоматизації твердопаливного котла, участь людини потрібно тільки при завантаженні палива і рідкісному видаленні золи, все інше робить автоматика.

Сфери використання автоматичних вугільних котлів широкі, це обумовлено, по-перше, безперервної автоматизованою працею твердопаливного котла, по-друге, широкої тіпоразмерной лінійкою, яка включає моделі від 40 до 300 кВт. Моделі 40 кВт ідеально підходять для опалення заміських будинків і котеджів, і допомагають їх власникам відчувати себе впевнено і комфортно цілий рік, а також додатково економити.

Автоматичні твердопаливні котли тривалого горіння великих потужностей використовуються для опалення об'єктів соціальної сфери (школи, дитячі садки, лікарні), забезпечуючи безпеку і надійність, що особливо важливо для установ, в яких знаходиться багато людей, і особливо дітей.

Ще одне застосування автоматичні вугільні котли знайшли в обігріві промислових теплиць великих площ. Вугілля має невисоку вартість, що робить дуже рентабельним процес вирощування зелені і овочів в тепличних господарствах. Обігрів теплиць твердопаливними котлами, на сьогоднішній день, дає можливість розвивати власний стабільний бізнес.

Піролізні котли

Суть роботи піролізних (газогенераторних) котлів в тому, що в них горять не тільки самі дрова, а й деревний газ, який утворюється під впливом високих температур і в умовах нестачі кисню. Саме цим визначена конструкція піролізних котлів, вони мають не одну, а дві - нижню і верхню камери згоряння. У першій камері відбувається звичайне горіння палива (його розпал), а в другій, власне, піроліз і спалювання деревного вугілля. Піролізний газ надходить в камеру згоряння через особливу форсунку і утворює полум'я світло-жовтого або майже білого кольору. Його горінням можна автоматично управляти, як і горінням природного газу або дизельного палива.

Найголовніше, що при горінні піролізного газу виділяється більше тепла, ніж при звичайному спалюванні дров.

У газогенераторних котлах можна спалювати всі види деревини, відходи дерево виробництва з вологістю не більше 20%.

Пелетні котли

Пелетні котли з'явилися в Україні не так давно, але поступово завойовують визнання у її жителів.

Пелети - це деревні паливні гранули циліндричної форми, спресовані з дрібних стружок під тиском без застосування хімічних добавок. Сьогодні пелети вважаються одним з найбільш екологічно чистих видів палива.

Опалювальні котли на пеллетах широко поширені в Європі. У багатьох країнах ЄС на державному уровнестімуліруется їх масове виробництво, а також використання такого обладнання, аж до виплат компенсацій домовласникам, що встановив у себе в будинку пелетний котел.

Пелетні котли оснащуються гранульной пальником об'ємного типу. З паливного бункера (зазвичай об'ємом 500 л.), Який розміщується праворуч або ліворуч від котла, пелети надходять в пальник за допомогою завантажувального шнека. Шнековий транспортер насипає пелети в сопло пальника, де відбувається їх автоматичне розпалення. Після достатнього разгорания пелет, пальник сама вибирає і автоматично підтримує задану температуру. Деякі моделі пелетних котлів мають можливість установки електричного тена, що дозволяє в якості енергоносія, крім пеллет, застосовувати електрику, наприклад, для екстреного нагріву води в міжсезоння, або в разі завершення горіння палива.

Одним з головних переваг котлів на пеллетах є високий рівень їх автоматизації в поєднанні з пеллетной пальником і здатність невпинної роботи 3-5 днів, поки не скінчиться паливо в бункері.

Ще однією перевагою котлів на пеллетах є і те, що в разі потреби можна зняти пальник, замінити її кришкою і топити котел деревиною. Завдяки цьому вони зручні як з точки зору обслуговування, так і корисних властивостей. Потужність пеллетного обладнання побутової серії від 25 до 45 кВт.

Комбіновані (універсальні) котли

Комбіновані опалювальні котли представляють собою обладнання з камерою спалювання для твердого палива (вугілля, дров), і мають можливість установки навісних пальників на пелети, газ або рідке паливо. Крім цього тут передбачена можливість використання електричної енергії.

Зручність використання комбінованих котлів в тому, що можна спочатку опалюватися твердим паливом, соляркою або пелетами, а після підведення газу можна перейти на газ, встановивши газовий пальник. Крім цього, при наявності газу, але наявні проблеми з його подачею, у вас в запасі будуть матися інші варіанти опалення.

В даний час з'явилися комбіновані котли виробництва заводу Сібенерготерм, в кілька разів дешевше аналогічних імпортних, але не поступаються їм за якістю. Таким чином усунений головний і, напевно, єдиний недолік комбінованих котлів - висока ціна.

На сьогоднішній день використання твердопаливних котлів є найбільш економічно вигідним. Ну а вибір обладнання - піролізного, пеллетного, комбінованого або вугільного автоматичного котла - залишається за Вами.

Другие статьи